Kalendarium
20/ |
Karnavauli20:00 W dniu 20 stycznia w historycznym Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbędzie się coroczny bal karnawałowy. Atmosferę tej wyjątkowej nocy tworzyć będą niezapomniane atrakcje: taneczne spektakle, sztuczki iluzjonistów, konkursy tańca, czy będące już tradycją wybory Króla i Królowej Balu. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Studentów BEST. Motyw przewodni tegorocznego balu to Wenecja. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/Karnavauli/ Gdzie?
Duża Aula Politechniki Warszawskiej, |
25/ |
Seminarium: Przedsiębiorczość akademicka17:00 - 18:30 Zespół Działu Badań i Analiz CZIiTT Politechniki Warszawskiej serdecznie zaprasza na seminarium „Przedsiębiorczość akademicka. Badania społeczne na Politechnice Warszawskiej”. W trakcie spotkania zostaną przekazane informacje na temat badań społecznych, które są realizowane na Politechnice Warszawskiej m.in. w zakresie akademickiej przedsiębiorczości. Seminarium poprowadzą: Katarzyna Modrzejewska, dr Aleksandra Wycisk, Dariusz Parzych, Dominika Boguszewska i Magdalena Ruszczak z Działu Badań i Analiz CZIiTT PW. W międzynarodowym projekcie „Global Entrepreneurial Talent Management 3 - GETM3” badane jest najmłodsze pokolenie na rynku pracy - postawy młodych ludzi wobec edukacji i planów zawodowych. Wyzwania związane z wejściem nowego pokolenia na rynek pracy są analizowane z perspektywy studentów, uczelni i otoczenia społeczno-gospodarczego. Partnerami w projekcie są uczelnie i przedsiębiorstwa z Polski, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Słowenii i Korei Południowej. Rejestracja możliwa jest pod adresem: https://ankieta.cziitt.pw.edu.pl/index.php/958531?lang=pl Gdzie?
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii |
30/ |
ABI w nowej roli - inspektor ochrony danych09:15 - 14:30 30 stycznia 2018 r. Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej wraz z Stowarzyszeniem ABI organizuje ogólnopolską konferencję „ABI w nowej roli - inspektor ochrony danych”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła: Politechnika Warszawska, Ministerstwo Cyfryzacji oraz dr Edyta Bielak - Jomaa - Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Program konferencji: 9.15 - 9.30 Otwarcie konferencji 9.30 - 10.00 Wykład inauguracyjny 10.00 - 12.00 Cz. I: Doświadczenia w wykonywaniu funkcji ABI i przygotowanie do roli inspektora ochrony danych 12.00 - 12.15 Przerwa na kawę 12.15 - 14.00 Cz. II: Praktyczne podejście do wdrażania RODO - wybrane zagadnienia 14.00 - Zakończenie konferencji 14.00 - 14.30 Lunch Zgłoszenia udziału należy przesyłać na adres: dzienabi@sabi.org.pl do dnia 26 stycznia 2018 r. W zgłoszeniu należy podać wyłącznie imię i nazwisko uczestnika oraz firmę/organizację. Udział w konferencji jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
Politechnika Warszawska, Mała Aula, |
30/ |
Kreowanie członków koła na najlepszych specjalistów15:00 Kierownictwo Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej zaprasza na spotkanie seminaryjne pt. „Kreowanie członków koła na najlepszych specjalistów”, które obędzie się 30 styczna 2018 r. Członkowie Koła Naukowego Logistyki Stosowanej przedstawią zagadnienia takie jak:
Gdzie?
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, |
31/ |
MSCA: Granty Marii Skłodowskiej-Curie11:00 - 12:00 Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UW zaprasza na webinarium, które będzie poświęcone projektom Research and Innvation Staff Exchange (RISE), Individual Fellowships (IF) oraz sieci Euraxess. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, nie ma konieczności wcześniejszego rejestrowania się. Webinarium odbędzie się w języku angielskim. Sesja pytań i odpowiedzi z ekspertami, odbędzie się bezpośrednio po prezentacjach. Projekt Black Sea Horizon. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie? Webinarium - LINK |
1/ |
VII Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO08:30 - 16:30 Dnia 1 lutego 2018 odbędzie się VII Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO. Program spotkania przygotowywany jest w konsultacji z administracją rządową i samorządową oraz z izbami i stowarzyszeniami branżowymi, zajmującymi się zagadnieniami związanymi z gospodarką odpadami. Tegoroczna konferencja podzielona została na dwie sesje panelowe: „Unijny pakiet na rzecz Gospodarki o Obiegu Zamkniętym - jakie są jego cele i co oznacza dla Polski?” oraz „Innowacyjność: mechanizmy, przykłady, ryzyka”. Na Forum wystąpi Jadwiga Emilewicz - Minister Przedsiębiorczości i Technologii oraz Sławomir Mazurek - Wiceminister Środowiska.
Sosexpo 2018 to aktualne zagadnienia dla gospodarki odpadami: Warsztaty szkoleniowe towarzyszące konferencji zostały zatytułowane przez organizatorów: „Jak wdrożyć nowe zasady selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i osiągnąć cele ekologiczne do 31.12.2020 roku?” oraz „Standardy surowców wtórnych oczekiwane przez zakłady przetwarzania - wymagania recyklerów odpadów opakowaniowych”. Wydarzeniu towarzyszyć będą wystawy, na których zaprezentowane zostaną innowacyjne rozwiązania i produkty. Więcej informacji TUTAJ>> Gdzie? Hotel Novotel Warszawa Airport, ul. 1 Sierpnia 1 |
1/ |
Program Ramowy H2020 - szkolenie KPK PB UE11:00 - 13:30 Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UW zaprasza na szkolenie pt. „Jak wypełnić profil eksperta oceniającego wnioski w Programie Ramowym H2020?". Tematyka spotkania dotyczyć będzie przygotowania profilu eksperta oceniającego wnioski w Programie Ramowym H2020.
Wymagana jest rejestracja, ilość miejsc jest ograniczona. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
Krajowy Punkt Kontaktowy PB EU |
1/ |
Spotkanie z Jangbu Szerpą19:15 - 22:15 Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej oraz The Explorers Club zapraszają na spotkanie z Jangbu Szerpą - sześciokrotnym zdobywcą Everestu i wielu innych Himalajskich szczytów. Jangbu Szerpa opowie o swoich górskich doświadczeniach oraz akcji ratunkowej, w której brał udział. Podczas spotkania można będzie zakupić cegiełki, z których całkowity dochód zostanie przekazany prelegentowi. Wśród kupujących zostaną rozlosowane nagrody. Wstęp wolny. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
Politechnika Warszawska, Gmach Główny, sala 315, |
2/ |
Otwarte spotkanie i warsztaty Microsoft Office 36510:00 - 14:30 W dniu 2 lutego 2018 r. Centrum Informatyzacji Politechniki Warszawskiej zaprasza na otwarte spotkanie oraz warsztaty dotyczące Office 365. Agenda spotkania otwartego:
10:00 - 11:00 - Wprowadzenie - czym są usługi Microsoft Office 365
11:00 - 12:00 - Testy oraz ankiety w usłudze Forms Agenda warsztatu:
12:30 - 13:30 Tworzenie notatek do wykładów oraz materiałów dla studentów z wykorzystaniem OneNote oraz OneNote Class Notebook Wymagana jest rejestracja na warsztaty. Gdzie?
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, |
6/ |
Patentowanie a startupy15:00 - 17:00 W dniu 6 lutego 2018 r. Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprasza na wykład pt. „Patentowanie a startupy”, który poprowadzą Monika Chimiak i Błażej Marciniak. Spotkanie odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Przedsiębiorczość Wysokiej Techniki”. Gdzie?
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, |
13/ |
Kreatywne gry szkoleniowe11:00 - 14:30 Dział Badań i Analiz CZIiTT Politechniki Warszawskiej zaprasza na sesję pt. „Kreatywne gry szkoleniowe". Podczas spotkania będzie można wziąć udział w rozgrywkach i przećwiczyć swoje umiejętności z obszaru zarządzania czasem, komunikacji i negocjacji. Gra szkoleniowa zatytułowana „Kwestia czasu” daje szansę zmierzenia się z wyzwaniami jako pracownik jednego z trzech działów firmy oraz zaplanowania nadchodzącego tygodnia. Podczas niej można się wykazać umiejętnością planowania zadań, przydatną zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Dlaczego zaufanie ma znaczenie i na czym polega tzw. „mechanizm więźnia”- o tym dowiedzą się uczestniczy drugiej gry pt. „Wulkan”. Wymagana jest rejestracja. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
CZIiTT Politechniki Warszawskiej, |
13/ |
Metodyka Lean Start-up15:00 - 17:00 Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprasza na spotkanie pt. „Metodyka Lean Start-up w budowaniu innowacyjnego biznesu". Spotkanie skierowane jest do naukowców i młodych przedsiębiorców oraz innych osób z pomysłami na innowacyjny biznes. Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z założeniami metodyki Lean Start-up, która pozwala skrócić czas tworzenia produktu/usługi w obliczu dużej zmienności rynku. Dowiedzą się również, jak opracować innowacyjne rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów. Tematyka spotkania:
Wymagana jest rejestracja. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
CZIiTT Politechniki Warszawskiej, |
15/ |
Smart kontrakty oraz ich zastosowanie - ICO17:00 - 19:30 Dział Badań i Analiz CZIiTT Politechniki Warszawskiej zaprasza na warsztaty „Smart kontrakty oraz ich zastosowanie - ICO (Initial Coin Offering)". Podczas spotkania omówione zostaną następujące zagadnienia:
Smart kontrakty
Tokeny i ICO Organizatorzy spotkania zaplanowali prelekcje oraz panel dyskusyjny z udziałem publiczności. W trakcie warsztatów zostanie zainicjowane badanie „Diagnoza potrzeb prawników w zakresie wykorzystywania narzędzi informatycznych w usługach prawniczych”. Wymagane jest wypełnienie formularza rejestracyjnego. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
CZIiTT Politechniki Warszawskiej, |
20/ |
Zarządzanie przedsięwzięciami - Fujitsu15:00 - 17:00 Dnia 20 lutego 2018 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Zarządzanie przedsięwzięciami według metodyki własnej Fujitsu”, który poprowadzą Dariusz Kwieciński - Prezes Fujitsu Polska, Dyrektor Zarządzający w Regionie Europie Wschodniej oraz Piotr Jankowski - Dyrektor Zarządzający Poland Global Delivery Center, Fujitsu. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Tradycja i Wyzwania Nauk o Zarządzaniu”. Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania. Gdzie?
CZIiTT Politechniki Warszawskiej, |
21/ |
Warsztaty z komercjalizacji10:30 - 22 Lut 16:30 Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w warsztatach przygotowujących do współpracy z inwestorami. Celem warsztatów jest podniesienie umiejętności pracowników i doktorantów w zakresie zarządzania firmą oraz przekazanie wiedzy i technik pozwalających na efektywne prezentowanie pomysłów przed inwestorem. Na szkoleniu będzie można dowiedzieć się o ogólnych zasadach współpracy z inwestorem, prowadzeniu spółek, uwarunkowaniach prawnych dot. współpracy z inwestorami, klauzul abuzywnych w zapisach umów oraz sposobach skutecznej prezentacji swoich pomysłów w celu ich komercjalizacji przed inwestorami. W programie m.in.:
Wymagana jest rejestracja. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
CZIiTT Politechniki Warszawskiej, |