Kalendarium
22/ |
Doroczny koncert Werchowyny19:30 Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie zespołu Werchowyna na Politechnice Warszawskiej. Werchowyna prezentuje pieśni wielogłosowe Wschodnich Słowian. Słuchacze, jedynie w blaskach świec, wysłuchają pieśni lirycznych, obrzędowych, religijnych, a nawet kozackich. Wstęp na koncert bezpłatny. Gdzie?
Duża Aula Politechniki Warszawskiej |
23/ |
XXIX Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 201809:00 - 24 Lut 15:00 W dniach 23-24 lutego 2018 r. w Warszawie odbędzie się Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2018, podczas którego zaprezentują się szkoły oraz uczelnie z kraju i z zagranicy. Politechnika Warszawska zaprasza do odwiedzenia jej stoiska w Pałacu Kultury i Nauki. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
Pałac Kultury i Nauki |
23/ |
63. Szabla Wołodyjowskiego11:00 - 25 Lut 18:00 24 lutego 2018 roku w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej odbędzie się uroczysta gala finałowa 63. edycji Pucharu Świata "O Szablę Wołodyjowskiego". Program zawodów:
23.02.2018 (Hala Arena na Ursynowie, ul. Pileckiego 122)
24.02.2018 (Hala Arena na Ursynowie, ul. Pileckiego 122)
25.02.2018 (Hala Arena na Ursynowie, ul. Pileckiego 122) Gdzie?
Duża Aula Politechniki Warszawskiej, |
26/ |
Kompetentny wykładowca - wysoki poziom nauczania08:00 Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej informuje o rekrutacji na kursy realizowane w ramach projektu pt. „Kompetentny wykładowca - wysoki poziom nauczania”. W programie dostępne są kursy podnoszące kompetencje w zakresie:
Zgłoszenia odbywają się poprzez wypełnienie do dnia 21 lutego 2018 r. formularza rejestracyjnego. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
CZIiTT Politechniki Warszawskiej, |
27/ |
Współpraca z otoczeniem - BEST oraz IAESTE15:00 - 17:00 27 lutego 2018 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Współpraca z otoczeniem oraz organizacja projektów międzynarodowych na bazie doświadczeń BEST oraz IAESTE". Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego „Mazowiecka Platforma Kół Naukowych”, współorganizowanego przez Radę Kół Naukowych PW oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferu Technologii PW. Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania. Gdzie?
CZIiTT Politechniki Warszawskiej, |
27/ |
Wielka Muzyka w Małej Auli18:00 - 21:00 Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów zapraszają na CI koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli pt. „Bal u Posejdona”. Piosenki z repertuaru Anny German wykonają:
Wstęp na koncert wolny. Gdzie?
Mała Aula Politechniki Warszawskiej, |
28/ |
Efektywne wykorzystanie wzorów przemysłowych w biznesie16:00 - 17:30 W dniu 28 lutego 2018 r. Fundacja JWP oraz Partnerzy i Patroni projektu Rzecznicy Talentów edycja III zapraszają na webinar pt. „Efektywne wykorzystanie wzorów przemysłowych w biznesie”. Spotkanie poprowadzi Urszula Nowak - rzecznik patentowy. Plan wydarzenia: 16:00 - 17:00
17:00 - 17:30
Wydarzenie jest bezpłatne, wymagana jest rejestracja. Gdzie? |
2/ |
Otwartość i odpowiedzialność społeczna10:10 - 16:15 2 marca 2018 r. w Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Otwartość i odpowiedzialność społeczna”, organizowana przez Komisję Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej KRASP, Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha oraz Uniwersytet SWPS. Pierwsza konferencja z tego cyklu odbyła się w dniu 15 maja 2017 r. w Politechnice Warszawskiej, gdzie podjęto temat autonomii uczelni. Tegoroczna edycja będzie dotyczyła odpowiedzialności społecznej uczelni za kształcenie młodzieży. Przemiany polityczno-społeczne oraz zmiany technologiczne stawiają przed młodymi ludźmi poważne wyzwania. Dlatego podczas konferencji poruszane będą zagadnienia związane z przystosowaniem studentów do udziału w życiu społecznym i do odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii. Obecnie uczelnie przygotowują studentów do ról zawodowych, jednak we współczesnym pojmowaniu dobrego pracownika równie ważna jest umiejętność bycia otwartym na zmiany zawodowe i ogólnospołeczne. Umiejętności miękkie, współdziałania z innymi w miejscu pracy, bycie aktywnym członkiem społeczności stanowią istotne kwalifikacje zawodowe oraz pożądane postawy wśród młodych osób. Szczegóły konferencji znajdują się w załączonym programie: Gdzie?
Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS, |
3/ |
Robomaticon 201808:00 3 marca 2018 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej spotkają się fani i twórcy robotów, którzy zaprezentują swoje umiejętności podczas tegorocznej edycji Turnieju Robotów Mobilnych Robomaticon. Organizatorzy wydarzenia przygotowali szereg atrakcji. Dziesiątki robotów będą się ściągać, walczyć ze sobą oraz pokonywać przeszkody w różnorodnych konkurencjach:
Dla dzieci i młodzieży w wieku od 9. do 19. roku życia przygotowano liczne atrakcje m.in. turniej w okularach wirtualnej rzeczywistości. Na warsztaty wymagane są zapisy. Rejestracja w roli zawodnika możliwa jest do 20 lutego 2018 r. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
Politechnika Warszawska, Gmach Główny, |
3/ |
Czy mamy rodzimą architekturę?08:30 - 4 Mar 16:30 Koło Naukowe Architektury Rodzimej WA PW zaprasza na konferencję naukową pt. „Czy mamy rodzimą architekturę?”, która odbędzie się 3 marca 2018 r. w gmachu Wydziału Architektury PW. Temat konferencji parafrazuje tytuł książki autorstwa Stefana Szyllera „Czy mamy polską architekturę?”, w której autor starał się przekonać, iż pomimo różnorodnych wpływów zewnętrznych, polskiej architekturze udało się zachować odrębność narodową. Zagadnienia proponowane przez organizatorów: 1.Architektura wernakularna jako źródło tożsamości lokalnej i etnicznej.
- Cechy i elementy stanowiące o rodzimości architektury; 2.„Podług nieba i zwyczaju polskiego” - recepcja wątków ogólnoeuropejskich a tendencje rodzime w architekturze w Polsce. - Architektura w Polsce w kontekście "globalnej wioski". 3. Potencjał kulturotwórczy zabytków w wymiarze transgranicznym - dziedzictwo architektoniczne dawnych Kresów Wschodnich i Ziem Zachodnich Zapisy na uczestnictwo bierne rozpoczną się 2 lutego 2018 r. pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/14K3z3IwsTnbxZxMx1CMQDgqhBTf-1cEwEY7at8f9H58/edit Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Strona wydarzenia na Facebooku. Gdzie?
Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, |
5/ |
Targi Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków09:30 - 6 Mar 15:30 W dniach 5 - 6 marca 2018 r. Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza na XXI Targi Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, |
5/ |
Dzień geodety10:00 - 15:00 W dniu 5 marca 2018 r. Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej zaprasza na świętowanie „Dnia Geodety”. W programie znajdują się konkursy z nagrodami, a także pokazy nietypowych, ciekawych, intrygujących prac geodetów. Planowany jest również poczęstunek. Gdzie?
Politechnika Warszawska, Gmach Główny, sala 135, |
5/ |
Wystawa "Ze szkicownika architekta"12:00 Muzeum Politechniki Warszawskiej zaprasza na wystawę Konstanty Sylwin Jakimowicz "Ze szkicownika architekta". Zbiory pochodzą z archiwum rodzinnego wnuków K. S. Jakimowicza: Elżbiety Berezowskiej, Moniki Białeckiej, Cristine Jakimowicz-Duttweiler, Marty Jakimowicz i Jacka Jakimowicza. Komisarzem wystawy jest dr Andrzej Ulmer. Gdzie?
Muzeum Politechniki Warszawskiej |
6/ |
ECSEL Call Forum 201810:30 - 7 Mar 15:00 W dniach 6-7 marca 2018 roku odbędzie się ECSEL Call Forum 2018 organizowane wspólnie przez ECSEL JU i CEZAMAT. Wydarzenie skupia przedstawicieli najważniejszych jednostek badawczo-rozwojowych w Europie, potentatów przemysłowych, prezesów i managerów R&D małych i średnich firm oraz wysokiej rangi gości spośród administracji rządowej. Forum ma na celu tworzenie silnych, międzynarodowych konsorcjów złożonych z przedstawicieli nauki i przemysłu, którzy wspólnie przygotują wnioski o dofinansowanie. Podczas wydarzenia zostanie przedstawiona tematyka wniosków i zasad aplikowania. Pomysły powinny być skierowane na tworzenie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie szeroko rozumianej elektroniki i skutecznie wspierać firmy w rozwoju. Spotkanie jest bezpłatne, wymagana jest rejestracja. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
CEZAMAT |
6/ |
Uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych11:00 - 13:00 Uroczysta ceremonia promocji doktorskich i habilitacyjnych połączona z wręczeniem Medalu Politechniki Warszawskiej odbędzie się 6 marca 2018 r. o godz. 11.00 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej przy Placu Politechniki 1. W programie m.in:
Uczestnicy uroczystości proszeni są o zajęcie miejsc do godziny 10.50. Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości |