Dydaktyka

Które kierunki najpopularniejsze podczas rekrutacji w PW?

Ponad 11 tys. kandydatów i 43 tys. złożonych aplikacji - to wyniki rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia w Politechnice Warszawskiej, które rozpoczną się 1 października 2021 r. Które kierunki cieszyły się największą popularnością?

Awans PW w QS World University Ranking

W najnowszym rankingu QS World University Ranking Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na miejscach 501-510 (awans z grupy 511-520 w porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia). Jednocześnie utrzymała trzecią pozycję wśród uczelni z Polski.

Dyrektor Studium Języków Obcych PW w Komisji Akredytacyjnej SERMO

Lucyna Skwarko, dyrektor Studium Języków Obcych PW, została sekretarzem komisji akredytacyjnej oceniającej proces i jakość kształcenia prowadzonego w akademickich ośrodkach językowych. Skład komisji na pierwszą kadencję w latach 2020-2024 powołało Stowarzyszenie Akademickich Ośrodków Nauczania Języków Obcych SERMO.

Konkurs na granty dydaktyczne w Politechnice Warszawskiej

Do 15 czerwca 2021 r. można składać wnioski w konkursie na granty dydaktyczne w ramach realizowanego w Politechnice Warszawskiej projektu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”. Maksymalna wysokość grantu to 100 tys. zł.

Introduction to Space for Engineers - kosmiczne szkolenie

„Introduction to Space for Engineers” to wyjątkowe szkolenie organizowane przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. we współpracy z Politechniką Warszawską. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich inżynierów, którzy w przyszłości chcą związać swoją pracę z przemysłem kosmicznym.

Oferta wykładów Centrum Studiów Zaawansowanych PW

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na wykłady ogólnouczelniane w semestrze letnim 2020/2021. Wykłady będą prowadzone zdalnie.

Wspieranie rozwoju umiejętności miękkich podczas nauczania - kurs online

W ramach projektu „eLene4Life - Learning and Interacting to Foster Employability”, realizowanego na Wydziale Zarządzania PW, rozpoczęły się zapisy na otwarty kurs online dotyczący wykorzystywania aktywnych metod uczenia w celu rozwijania u studentów umiejętności miękkich. 

Politechnika Warszawska najczęściej wybieraną uczelnią

Największą popularnością wśród kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021 cieszyła się Politechnika Warszawska. Najbardziej obleganym kierunkiem okazała się inżynieria internetu rzeczy - nowość w uczelnianej ofercie.

Polubić przedmioty ścisłe - zajęcia online dla szkół średnich

Politechnika Warszawska Filia w Płocku przygotowała dla uczniów szkół średnich z Płocka i regionu zajęcia online, które mają na celu zwiększenie zainteresowania wśród młodzieży nauką przedmiotów ścisłych. Zajęcia przeprowadzili wykładowcy z Zespołu Matematyki i Fizyki PW Filii w Płocku.

„Obrazy świata”, czyli wykłady o związkach między różnymi naukami

Co łączy potoczny, humanistyczny i naukowy obraz świata? W jaki sposób metodologie różnych dyscyplin oddziałują na siebie? Tego można dowiedzieć się z kursu „Obrazy świata” prof. Marka Kusia z PW. Wykłady udostępniło na swojej platformie Centrum Kopernika.

Współpraca Wydziału Elektrycznego PW i Microsoft w nowym projekcie dydaktycznym

Wprowadzenie do aplikacji i rozwiązań opartych o Sztuczną Inteligencję i Microsoft Azure oraz aplikacje i rozwiązania oparte o Sztuczną Inteligencję na Microsoft Azure - to nowe przedmioty na studiach pierwszego i drugiego stopnia dla studentów Informatyki Stosowanej.

Oferta wykładów Centrum Studiów Zaawansowanych PW

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na wykłady ogólnouczelniane w semestrze zimowym 2020/2021. Wykłady będą prowadzone zdalnie.

Inżynieria Internetu rzeczy najpopularniejszym kierunkiem podczas rekrutacji

Znane są wyniki rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia w Politechnice Warszawskiej, które rozpoczną się 1 października 2020 r. Biorąc pod uwagę liczbę aplikacji na miejsce, największą popularnością wśród kandydatów cieszył się nowy kierunek w uczelnianej ofercie - Inżynieria Internetu rzeczy.

Stanowisko władz PW w sprawie przewidywanego trybu pracy w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021

Uwzględniając konieczność zaplanowania aktywności akademickich w Politechnice Warszawskiej z odpowiednim wyprzedzeniem, władze uczelni przedstawiają wstępny plan organizacji pracy w semestrze zimowym w roku akademickim 2020/2021.

Inżynieria Internetu Rzeczy - nowy kierunek studiów

W tegorocznej rekrutacji kandydaci zainteresowani ofertą edukacyjną Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW mogą wybrać innowacyjny program skupiony wokół technologii Internetu rzeczy.

Studia z przyszłością na Wydziale Geodezji i Kartografii PW

Kierunki studiów „geoinformatyka” oraz „gospodarka przestrzenna” prowadzone na Wydziale Geodezji i Kartografii PW uzyskały Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością”. Jednocześnie kierunek studiów „gospodarka przestrzenna” uzyskał także Certyfikat Nadzwyczajny „Laur Innowacji”.

Kolejny awans PW w rankingu QS

W najnowszym QS World University Ranking, zestawieniu najlepszych uczelni na świecie, Politechnika Warszawska znalazła się na miejscach 511-520. Zanotowała tym samym awans, ponieważ w ubiegłym roku znajdowała się w grupie uczelni sklasyfikowanych na miejscach 521-530.

eLene4Life - innowacyjne metody szkoleniowe

Wydział Zarządzania PW od roku realizuje międzynarodowy projekt „eLene4Life - Learning and Interacting to Foster Employability”. W skład konsorcjum projektowego wchodzi 8 instytucji (uczelni, instytutów i fundacji) z 6 krajów europejskich (Belgia, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy i Polska).

Politechnika Warszawska w Round University Ranking

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na 551. miejscu na świecie (awans o 40 pozycji) i trzecim w Polsce w międzynarodowym zestawieniu Round University Ranking.

E-learning na Politechnice

Wirus SARS-CoV-2 wprowadził rewolucję w funkcjonowaniu szkół i uczelni na całym świecie. Kampusy opustoszały, a w domowych biurach pracowników i studentów kumulują się teraz działania dydaktyczne, naukowe i administracyjne. Uczelnia funkcjonująca w trybie zdalnym to zjawisko bezprecedensowe.