Kalendarium

15/
11

Ochrona własności intelektualnej w oparciu o blockchain

16:30 - 19:00

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprasza na spotkanie pt. „Ochrona własności intelektualnej w oparciu o blockchain: zastosowania, nowe możliwości i wyzwania”.

Rejestracja: https://ankieta.cziitt.pw.edu.pl/index.php/292477?lang=pl

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4, aula II piętro

16/
11

Społeczna Odpowiedzialność Nauki

09:00 - 15:30

Ministerstwo Rozwoju zaprasza do udziału w konferencji pt. Społeczna Odpowiedzialność Nauki - wyzwania dla środowiska akademickiego i biznesu, która odbędzie się 16 listopada 2017 r., godz. 9.00-15.30 w Sali im. G. Gęsickiej w Ministerstwie Rozwoju (wejście od ulicy Wspólnej 2/4). Współorganizatorami konferencji są: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Akademia Leona Koźmińskiego, Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.
Podczas konferencji zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody Laureatom XII edycji Konkursu Verba Veritatis na najlepsze prace licencjackie, magisterskie i doktorskie z zakresu etyki biznesu i CSR, w tym nagrody Ministra Rozwoju i Finansów.
Z uwagi na fakt, iż temat społecznej odpowiedzialności nauki jest jednym z ważnych elementów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju  w ramach konferencji planowana jest dyskusja nt. oczekiwań biznesu wobec polskiej nauki, oczekiwań nauki wobec środowiska biznesowego, a także podpisanie przez przedstawicieli środowiska naukowego Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni.
Aby wziąć udział w wydarzeniu bardzo prosimy o zarejestrowanie się poprzez formularz rejestracyjny najpóźniej do dnia 10 listopada 2017 r.

https://mr.gov.pl/strony/spoleczna-odpowiedzialnosc-nauki-wyzwania-dla-srodowiska-akademickiego-i-biznesu/

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w sali konferencyjnej decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Gdzie?

Sala im. G. Gęsickiej w Ministerstwie Rozwoju
wejście od ulicy Wspólnej 2/4, Warszawa

16/
11

Teoria Kategorii w Fizyce, Matematyce i Filozofii

09:00 - 17 Lis 17:30

Teoria kategorii jest bujnie rozwijającą się dziedziną na styku matematyki, logiki, informatyki, fizyki i filozofii. Jaka jest jednak rola teorii kategorii w fizyce, matematyce, informatyce i filozofii? Czy jest ona tylko wygodnym językiem wybranych części matematyki i teoretycznej fizyki?  A może kategorie są zasadniczo nowymi strukturami w matematyce i fizyce? W jaki sposób można wykorzystać kategorie we współczesnej fizyce? Jaka jest rola teorii kategorii w filozofii i podstawach matematyki? Czy teoria kategorii jest nową podstawą matematyki? Czy może tylko pewną propozycji organizacji matematyki? Jaką ontologię ze sobą niesie teoria kategorii? Czy ontologia strzałki (przekształcenia) jest nową ontologią?

Tym pytaniom poświęcona będzie konferencja "Teoria Kategorii w Fizyce, Matematyce i Filozofii".

Głównym organizatorem spotkania jest Międzynarodowe Centrum Ontologii Formalnej działające na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej,
Pl. Politechniki 1
Sala 213

16/
11

Zabytki kolei: Warszawa-Berlin

09:30 - 17 Lis 16:30

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków zaprasza w dniach 16-17 listopada na międzynarodową konferencję pt. Zabytkowa infrastruktura kolejowa Polski i Niemiec. Dialog konserwatorski Warszawa - Berlin/Die Historische Eisenbahn-Infrastruktur in Polen und Deutschland. Denkmaldialog Warszawa - Berlin, organizowaną w Centrum Bankowo-Finansowym przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie.

Konferencja jest kontynuacją projektu badawczego prowadzonego przez BSKZ od 2009 r., poświęconego ochronie zabytków kolejnictwa w Warszawie. Podczas dyskusji poruszone zostaną problemy ochrony, adaptacji i konserwacji zabytkowej infrastruktury kolejowej na przykładach z Polski i Niemiec.

Temat ten będzie omawiany w ramach długoletniej współpracy Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków i Landesdenkmalamt Berlin (Urząd Konserwatora Zabytków Landu Berlina) i w ramach partnerstwa miast: Warszawa - Berlin.

  Program konferencji

Konieczna rejestracja

Gdzie?

Centrum Bankowo-Finansowe
ul. Nowy Świat 6/12, Warszawa

Źródło: Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków

16/
11

Koło Nauki 2017

10:00 - 18 Lis 14:30

Koło Nauki 2017 to pierwsza tego typu inicjatywa, która stanowić ma forum dialogu pomiędzy władzami uczelni i osobami zaangażowanymi w sprawowanie opieki nad kołami naukowymi oraz pomiędzy radami kół naukowych i studentami w nich działającymi. Główne cele organizatorów to: zdefiniowanie aktualnych potrzeb kół naukowych, realizacja interdyscyplinarnych projektów, stworzenie warunków do wymiany doświadczeń oraz integracja środowiska.

Konferencja jest organizowana przez Politechnikę Warszawską, a jej realizatorami są Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, Rada Kół Naukowych oraz Stowarzyszenie KLATRAT.

Więcej informacji TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW
ul. Rektorska 4, Warszawa

17/
11

II Kongres Polskiej Ligi Ukraińskich Studentów

16:30

Zrzeszenie Ukraińskiego Biznesu w Polsce zaprasza wszystkich studentów z Ukrainy na II Kongres Polskiej Ligi Ukraińskich Studentów, który odbędzie się 17 listopada w Warszawie. 

Rejestracja na stronie internetowej: http://ukrbizpol.org/kplus2017

Gdzie?

Uczelnia Łazarskiego
ul. Świeradowska 43, Warszawa

23/
11

Targi Międzynarodowych Wymian i Wyjazdów Studenckich

10:00 - 16:00

Komisja Zagraniczna SSPW wraz z ESN, ESTIEM, IAESTE i BEST zapraszają 23 listopada 2017 na Targi Międzynarodowych Wymian i Wyjazdów Studenckich.

Jest to coroczne wydarzenie skierowane do wszystkich studentów, którzy myślą o nauce za granicą. Podczas targów można poznać oferty organizacji i instytucji, które umożliwiają wyjazdy, studia, praktyki lub wolontariat.

Strona wydarzenia na Facebooku

Gdzie?
Duża Aula, Gmach Główny, Plac Politechniki 1

23/
11

Spotkanie z trenerem sukcesu Danem Peña

17:00

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprasza na spotkanie z Danem Peña, jednym z najbardziej uznanych trenerów sukcesu (ang. high performance coach) na świecie. Gość opowie o swojej drodze do sukcesu, mającej początek na przedmieściach Los Angeles. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Rejestracja:

Studenci - http://www.danpena.co.uk/speaking-engagements-registration/?eventid=3

Osoby niebędące studentami - http://www.danpena.com/speaking-engagements-registration/?eventid=7

Film promocyjny:

https://www.youtube.com/watch?v=IwxkLQzCoFA&feature=youtu.be

FB:

https://www.facebook.com/events/1404899522961730/

Gdzie?

Aula Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej
ul. Rektorska 4, Warszawa

23/
11

Przedsiębiorczość akademicka. Badania społeczne na PW

17:00 - 18:30

Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW zaprasza na seminarium pt. „Przedsiębiorczość akademicka. Badania społeczne na Politechnice Warszawskiej”. Spotkanie dotyczyć będzie serii badań społecznych, które są realizowane na Politechnice Warszawskiej w zakresie akademickiej przedsiębiorczości.

Seminarium poprowadzą: Katarzyna Modrzejewska, dr Aleksandra Wycisk, Dariusz Parzych i Dominika Boguszewska z Działu Badań i Analiz CZIiTT PW.

Wymagana jest rejestracja

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/145634282735773/

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, sala 4.07,
ul. Rektorska 4, Warszawa

24/
11

DEMIST 2017

08:15 - 16:30

Konferencja DEMIST 2017 - Digital Economy - Management, Innovation, Society & Technology - jest spotkaniem świata nauki, biznesu i administracji. Podczas tegorocznej edycji poruszone zostaną tematy takie jak: rozwój technologii 5G, mierniki digitalizacji rynku i przedsiębiorstw, zmiana przepisów o ochronie danych osobowych (RODO) i ich wpływ na gospodarkę cyfrową, trend technologiczny „cognitive computing” w zarządzaniu oraz trendy technologiczne i wykorzystanie sztucznej inteligencji w e-marketingu. Spotkanie uświetni swoim wystąpieniem Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Program dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PWul. Rektorska 4, Warszawasala 1.01

27/
11

Polskie uczelnie w światowej perspektywie

13:00 - 28 Lis 14:30

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Polska Komisja Akredytacyjna oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy zapraszają w dniach 27 - 28 listopada na spotkanie - Polskie uczelnie w światowej perspektywie. Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą.

Konferencja adresowana jest do rektorów, prorektorów i dziekanów, a także do dyrektorów biur rozwoju oraz pełnomocników ds. rankingów. Z przedstawicielami polskich uczelni swoimi doświadczeniami podzielą się eksperci tzw. Excellence Initiatives, a także autorzy międzynarodowych rankingów uniwersyteckich.

Patronat honorowy na konferencją objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Jarosław Gowin.

Informacje o konferencji oraz szczegółowy program znajdują się na stronie organizatora: http://perspektywy.org/warsaw2017/ 

Gdzie?

Hotel Novotel Warszawa Centrum

Warszawa, ul. Marszałkowska 94/98

28/
11

Dzień informacyjny ICT/FET

09:30 - 16:00

W dniu 28 listopada w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN odbędzie się na Dzień informacyjny ICT/FET w Programie Horyzont 2020. 

Podczas spotkania przedstawione zostaną następujące zagadnienia:

  • Program Pracy LEIT – ICT 2018-2020.
  • Digital Innovation Hubs. 
  •  Granty kaskadowe. 
  • Program Pracy w ramach FET (Future and Emerging Technologies).
  • Przykłady projektów.

Wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele Komisji Europejskiej (Lars Pedersen), uczestnicy realizowanych projektów finansowanych w ramach programu oraz eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> 

Gdzie?

Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN, ul. Pawińskiego 5 B, Warszawa, Aula im. Wacława Olszaka

28/
11

VII Seminarium WZ 2017/2018

15:00

Dnia 28 listopada 2017 roku zostanie wygłoszony wykład pt. "Styl życia 20-30 latków a konsumpcjonizm". Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Mazowiecka Platforma Kół Naukowych”, współorganizowanego przez Radę Kół Naukowych PW oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferu Technologii PW.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, Sala 4.01
ul. Rektorska 4, Warszawa

29/
11

Seminarium Uczelniane: Ustawa 2.0

16:15

W Politechnice Warszawskiej odbędzie się Seminarium Uczelniane pt. Ustawa 2.0. Potencjalne konsekwencje dla Uczelni. Referaty wygłoszą: prof. Zbigniew Marciniak, Wiceprzewodniczący RGNiSW, Członek Komisji ds. Strategicznych Problemów Szkolnictwa Wyższego KRASP oraz prof. Wojciech Wawrzyński, Prorektor ds. Ogólnych Politechniki Warszawskiej.

Gdzie?

Mała Aula Politechniki Warszawskiej
Gmach Główny
Pl. Politechniki 1, Warszawa

30/
11

Ład energetyczny – rzeczywistość i idee

08:00 - 1 Gru 22:00

Fundacja na Rzecz Czystej Energii zaprasza do uczestnictwa w VII Konferencji Naukowej z cyklu - Bezpieczeństwo energetyczne - rynki surowców i energii. Tegoroczna edycja prowadzona jest pod tytułem: Ład energetyczny - rzeczywistość i idee.

Organizatorami konferencji są podmioty zrzeszone w Sieci „EnSePol” oraz inne działające samodzielnie jednostki badawcze: Instytut Elektroenergetyki (Politechnika Poznańska), Instytut Inżynierii Biosystemów (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu), Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), Instytut Politologii (Uniwersytet Zielonogórski), Wydział Nauk Społecznych (Uniwersytet Gdański), Katedra Polityki Gospodarczej i Samorządowej (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), Wydział Nauk o Bezpieczeństwie (Akademia Wojsk Lądowych). Wydział Cybernetyki - Instytut Organizacji i Zarządzania (Wojskowa Akademia Techniczna), Interdyscyplinarne Laboratorium Analiz Europejskich Systemów Bezpieczeństwa - (Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp.) Wśród animatorów przedsięwzięcia nie brak także podmiotów gospodarczych.

Konferencja podejmować będzie zagadnienia: ekonomiczno-społeczne, geopolityczne, logistyczne, przyrodnicze, techniczne i prawne.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Al. Niepodległości 10 
Gmach A, sala 111 A