Kalendarium

27/
05

Wykład Otwarty Szkoły Biznesu PW

18:00

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zaprasza na Wykład Otwarty, podejmujący tematykę rozwoju osobistego menedżera. Wykład pt. Wyzwania rozwojowe menedżera w środowisku polskim i międzynarodowym (w jęz. angielskim) poprowadzi prof. Olaf Żylicz.

Prof. Olaf Żylicz - Wykładowca w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej i Zastępca Dyrektora ds. Akademickich Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Psycholog i coach w biznesie z wieloletnim doświadczeniem.

Druga część spotkania poświęcona będzie rekrutacji na program Executive MBA.

Szczegóły i rejestracja TUTAJ

28/
05

Seminarium CEZAMAT

16:00

Politechnika Warszawska i Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii – CEZAMAT zapraszają na seminarium naukowe Mist Deposition and Patterning of Semiconductor Nanocrystalline QuantumDot Films, które poprowadzi prof. Jerzy Rużyłło.

Więcej TUTAJ

Wykład organizowany jest w ramach cyklu spotkań CEZAMAT, które odbywają się co miesiąc. Celem tej inicjatywy jest prezentowanie ciekawych osiągnięć naukowych oraz planów projektów badań i wdrożeń.

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej,
sala 124.

28/
05

Wykład czwartkowy SKA

18:15

Studenckie Koło Astronautyczne PW zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład czwartkowy, który wygłosi dr Jerzy Grygorczuk ze Space Research Centre @ Polish Academy of Sciences.

Tematem spotkania będzie penetrator MUPUS - instrument naukowy, który powstał przy udziale polskich naukowców i w listopadzie zeszłego roku wbił się w powierzchnię komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko.

Podczas spotkania będzie można zapoznać się z aspektami technicznymi urządzenia oraz z historią polskiego udziału w misji.

Wydarzenie na facebook'u »

Gdzie?

Instytut Techniki Cieplnej,
ul. Nowowiejska 21/25, Warszawa.

30/
05

GeoPiknik 2015

13:00

GeoPiknik 2015 jest wydarzeniem, który co roku oferuje moc atrakcji dla wszystkich uczestników, zarówno młodszych, jak i starszych. W edycji tegorocznej zaplanowano jest m.in.: Geolimpiadę, pokaz sprzętu geodezyjnego, grę terenową, konkurs centrowania, paintball laserowy, karaoke oraz loterię fantową. Rozegrany zostanie również mecz pomiędzy wykładowcami a studentami Politechniki Warszawskiej.

Dla wszystkich gości przewidziane są napoje oraz potrawy z grilla. Imprezę dopełni zabawa taneczna prowadzona przez DJ Wonckyego.

W ramach GeoPikniku, 23 maja br. odbędzie się również jednodniowy Warszawski Geodezyjny Turniej Siatkówki 2015. Zawody rozpoczną się o godz. 13.00 w hali sportowej przy ul. Światowida 56 (Tarchomin) w Warszawie. Zapraszamy wszystkich do wspólnego dopingowania rywalizujących drużyn.

Organizatorzy: Wydziałowa Rada Samorządu, Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii „Geoida” oraz Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej.

Gdzie?

Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjne Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, przy ulicy Ogrodowej 2, Józefosław.

31/
05

Dzień z „Dużym Fiatem”

10:00

Kontynuując cieszącą się dużym zainteresowaniem serię wystaw o Fabryce Samochodów Osobowych, Muzeum Techniki i Przemysłu NOT zaprasza na ekspozycję poświęconą Polskim Fiatom 125p. Przygotowana z ogromnym zaangażowaniem wystawa przedstawia m.in. kronikarskie dzieje najbardziej znanej marki pojazdów z Żerania. Zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z kulisami produkcji „dużego Fiata” na tle tamtej epoki, tamtych ludzi, tamtych klimatów.

Wystawę pojazdów dopełniają pełne ciekawostek i nieznanych informacji opisy, a całość ozdabiają fotografie przedstawiające żerańskie produkty w różnych czasach i scenerii.

Wśród eksponatów znajduje się oryginalny model z samego początku produkcji (nr fabryczny 00028), ostatni Fiat, który zjechał z taśmy na Żeraniu oraz słynny Fiat Rekord, na którym w 1973 roku polscy kierowcy pobili Rekord Świata Jazdy Non-Stop na dystansie 50000 km. Eksponowane są również prototypy Fiata Coupe, FSO Ogar, a także inne modele niestandardowe.

Wystawie towarzyszyć będzie sporo wydarzeń:

31 maja 2015 – Dzień z „Dużym Fiatem”

  • 10.00 Zlot samochodów rodem z FSO;
  • 12.00 Prelekcja Edwarda Pietrzaka pt.: "Polski Fiat, zmiany w polskim przemyśle motoryzacyjnym";
  • 13.00 Prelekcja Piotra Wiewóry pt.: „Polski Fiat 125p: na przełaj przez 24 lata historii”.

 28 czerwca 2015 w 42 Rocznicę Bicia Rekordu

  •  12.00 – Prelekcja o kulisach jednego z największych sukcesów sportowych samochodu z Żerania.

Wystawa udostępniona jest dla zwiedzających od 26 maja 2015 r.

Gdzie?

Muzeum Techniki i Przemysłu NOT
Pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

1/
06

Konferencja WAiNS PW

10:00 - 14:00

Studenckie Koło Naukowe Varsaviana skupione przy Wydziale Administracji i Nauk Społecznych zaprasza na konferencję naukową w ramach 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej pt. " Ł" jak Łączka. Technika i medycyna w służbie pamięci narodowej.

Uwaga! W niedzielę (31.05 o godz. 10.00) Telewizja Republika wyemituje program o tej konferencji.

Szczegóły w załącznikach poniżej.

Plakat WaiNS (pdf, 10,85 MB)
Konferencja WAiNS (pdf, 73,71 kB)

2/
06

Warsztaty Smak Kariery na Wydziale Zarządzania

14:00 - 16:00

W ramach programu Smak Kariery organizowanego przez Carrefour Polska, zapraszamy studentów i absolwentów Politechniki Warszawskiej do udziału w warsztacie Duże sieci handlowe a współpraca franczyzowa, którego tematyka obejmie zarządzanie biznesem franczyzowym.

Warsztat będzie miał formę prezentacji połączonej z elementami dyskusji, podsumowanej sesją pytań do prowadzących.

Link do zapisów TUTAJ

Gdzie?

Sala 314,
Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej,
ul. Narbutta 85, Warszawa.

3/
06

Seminarium WEiTI PW

12:15

Zakład Systemów Informacyjnych Instytutu Informatyki zaprasza na seminarium "Embodied Intelligence".
Wykład wygłosi profesor Janusz A. Starzyk z Ohio University, USA.

TUTAJ autorskie streszczenie referatu oraz krótka notka biograficzna o prelegencie.

Gdzie?

Audytorium Centralne (AC), WEiTI PW

3/
06

Showcase projektów i spotkanie This War of Mine

17:30

Koło Naukowe Twórców Gier Polygon zaprasza na spotkanie z Szymonem Jabłońskim, programistą silnika w 11 bit studios (This War of Mine, Anomaly). Obok wykładu zostaną zaprezentowane gry, które powstały w kole podczas bieżącego semestru oraz rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy projekt. Zapraszamy!

Szczegóły TUTAJ

Gdzie?

Audytorium Centralne gmachu EiTI PW

9/
06

Globe Forum ANSWER THE FUTURE

10:00 - 10 Cze 19:20

Podczas dwóch dni w Dużej i Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbywać się będą spotkania, wykłady, warsztaty i prezentacje w ramach VI Kongresu Innowacyjnej Gospodarki i Globe Forum ANSWER THE FUTURE. Wezmą w nich udział wybitne osobistości świata polityki, nauki, biznesu oraz mediów.

Za każdym przełomowym pomysłem stoją wyjątkowi ludzie. Wizjonerzy, którzy złamali dotychczasowe status quo i zmienili sposób myślenia całych społeczności. ​We współczesnym świecie, w którym to właśnie niepowtarzalność jest wyznacznikiem sukcesu, kluczowe staje się łączenie sił, wiedzy i doświadczeń w celu kreowania nowych jakości i innowacyjnych rozwiązań. Kongres Innowacyjnej Gospodarki i Globe Forum łączą siły, aby wspólnie odpowiadać na wyzwania przyszłości. Przyłącz się. ANSWER THE FUTURE!

REJESTRACJA

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

10/
06

Konferencja Miasto i Transport 2015

09:30

IX Konferencja Naukowo-Techniczna Miasto i Transport 2015 odbędzie się pod hasłem: Przestrzeń w centrum miasta. Jej tematyka obejmie nie tylko aspekty transportu, ale również zagospodarowania przestrzennego z uwzględnieniem społecznych funkcji tego obszaru. Przedstawione zostaną doświadczenia miast polskich i zagranicznych.

Szczegółowe informacje o konferencji znajdują się na stronie: www.miastoitransport.il.pw.edu.pl.

Organizatorzy:

  • Politechnika Warszawska, Koło Naukowe Inżynierii Komunikacyjnej (KNIK);
  • Politechnika Warszawska, Instytut Dróg i Mostów;
  • Urząd m.st. Warszawy, Biuro Drogownictwa i Komunikacji;
  • Stowarzyszenie Inżynierów i Techników RP (Oddział Warszawa oraz Krajowa Sekcja Komunikacji Miejskiej).

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej,
sala 134, Pl. Politechniki 1.

11/
06

Spotkanie Interdyscyplinarne CEZAMAT

16:00

Politechnika Warszawska oraz Centrum Zaawansowanych Materiałów  i Technologii serdecznie zapraszają na XIV Spotkanie Interdyscyplinarne w ramach projektu CEZAMAT, które odbędzie się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej (Plac Politechniki 1), w sali nr 4 (Klub Absolwenta).

Temat przewodni spotkania: Nanokompozytowe warstwy metal przejściowy-węgiel otrzymywane metodą PVD i ich zastosowania.

Podczas spotkania prezentacje przedstawią:

  • prof. nwz. dr hab. Elżbieta Czerwosz,
  • dr Piotr Firek.

Szczegóły i opis tematyki TUTAJ

11/
06

Konwersatorium PW

16:15

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej (organizator spotkania) zaprasza na Konwersatorium pt.: From Tenured Professor to Silicon Valley Entrepreneur - How It Is Being Done in America. Odczyt wygłosi dr Joseph Monkowski (President and Chief Technical Officer, Pivotal Systems Corporation, Fremont, California).

Po wykładzie CSZ PW zaprasza na dyskusję z wykładowcą i spotkanie w kawiarni Konwersatorium.

Więcej informacji na stronie https://www.csz.pw.edu.pl

Gdzie?

Sala 134 (Gmach Główny PW)

12/
06

Sfera Innowacji na Placu Politechniki

09:00 - 20 Cze 20:00

Sfera Innowacji #WinnDays na Placu Politechniki 1 przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej zaprasza w czerwcu na spotkania, warsztaty i prezentacje. Szczegółowy program zamieszczamy poniżej.

Program Strefa Innowacji (pdf, 903,97 kB)

12/
06

100-lecie Wydziału Inżynierii Lądowej

14:00

Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej serdecznie zaprasza na uroczystość z okazji 100-lecia Odnowienia Tradycji Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, która odbędzie się na terenie naszej Uczelni.

Program uroczystości:

  • Powitanie gości przez Dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej - prof. Henryka Zobla;
  • Wystąpienie Rektora Politechniki Warszawskiej - prof. Jana Szmidta;
  • Wręczenie medali 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej;
  • Wykład pt. Historia Wydziału Inżynierii Lądowej - prof. Henryk Zobel;
  • Wystąpienia zaproszonych gości;
  • Wykład pt. Wydział Inżynierii Lądowej - teraźniejszość i przyszłość - prof. Anna Siemińska-Lewandowska.

Gdzie?

Gmach Główny PW, Mała Aula.

Po części oficjalnej odbędzie się Piknik studencki i spotkanie absolwentów Wydziału Inżynierii Lądowej (Gmach WIL PW, Aleja Armii Ludowej 16, Warszawa).