Zaproszenia
Ostatnia konferencja programowa przed Narodowym Kongresem Nauki
W dniach 19-20 czerwca 2017 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej w Warszawie odbędzie się konferencja „Ustrój i zarządzanie w szkolnictwie wyższym”. To dziewiąta i ostatnia z cyklu konferencja programowa przed wrześniowym Narodowym Kongresem Nauki w Krakowie.
Dysputy pitagorejskie III
Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Dysputy pitagorejskie. Tematem rozmowy będzie „Estetyka - kulturowe znaczenie piękna”.
Spotkanie z UKE na WZ PW
Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej i Urząd Komunikacji Elektronicznej zapraszają na spotkanie z Marcinem Cichym, Prezesem UKE. Termin spotkania: 25 maja (czwartek) 2017 r. w Gmachu Nowym Technologicznym przy ul. Narbutta 85. Uwaga: zmiana sali na NT 144.
Wykłady prof. Tzou Hornsena z Nanjing University of Aeronautics and Astronautics
W dniach 8-12 maja 2017 r. na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa prof. Tzou Hornsen poprowadzi cykl wykładów pt. „Smart structures and structronic systems - fundamentals and applications”.
X Ogólnopolskie Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”
Dziesiąta edycja Ogólnopolskiego Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”, jak co roku odbędzie się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Spotkanie tradycyjnie organizowane jest przez Instytut Pojazdów PW.
Konferencja NKN „Finansowanie nauki i szkolnictwa wyższego”
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz łódzkimi uczelniami zapraszają na konferencję programową Narodowego Kongresu Nauki „Finansowanie nauki i szkolnictwa wyższego”. Spotkanie odbędzie się w dniach 25-26 maja br. w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.
Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Rektora
W sobotę 13 maja br. w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej brydżyści zasiądą do rywalizacji o Puchar Rektora. Rozegrane zostanie około 30 rozdań. Zawody stanowić będą zarazem Grand Prix Mazowsza.
Seminarium technologiczne „Od nauki do wdrożeń”
11 maja 2017 r. władze Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW oraz pracownicy naukowi spotkają się z przedstawicielami Engineering Design Center (EDC) na seminarium technologicznym „Od nauki do wdrożeń” zorganizowanym przy współpracy obu instytucji.
Autonomia uczelni i środowiska akademickiego - odpowiedzialność i etos akademicki
Przedstawiciele środowiska akademickiego spotkają się na konferencji na temat autonomii uczelni. Wydarzenie organizowane jest przez Komisję ds. Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej KRASP, Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha oraz Politechnikę Warszawską.
TEDx Warsaw University of Technology 2017
Studenci z Międzynarodowego Koła Naukowego Sustainable Business, działającego przy Wydziale Zarządzania PW, zapraszają na drugą edycję wydarzenia TEDx Warsaw University of Technology. Tematem tegorocznej edycji będzie „Wsparcie”.
Konferencja NKN „Zróżnicowanie modeli uczelni i instytucji badawczych - kierunek i instrumenty zmian”
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Politechniką Gdańską zapraszają do udziału w konferencji „Zróżnicowanie modeli uczelni i instytucji badawczych - kierunek i instrumenty zmian”, którą zaplanowano w Gdańsku w dniach 26-27 kwietnia br.
B-Droid na targach Hannover Messe
Mechaniczna pszczoła zespołu dr. inż. Rafała Dalewskiego z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej będzie reprezentować polskie R&D w pawilonie na targach w Hanowerze.
Seminarium MATLAB i Simulink
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW zaprasza na marcowe seminarium MATLAB i Simulink na Politechnice Warszawskiej dotyczące praktycznego zastosowania specjalistycznego oprogramowania do obliczeń naukowych i inżynierskich.
Seminarium „Wyzwania modelowania inżynierskiego i biznesowego”
Centrum Studiów Zaawansowanych, Wydział Zarządzania oraz Centrum Informatyzacji PW zapraszają na Seminarium „Wyzwania modelowania inżynierskiego i biznesowego”, które zostanie przeprowadzone w semestrze letnim.
Prezentacja projektów założeń do Ustawy 2.0 w PW
Prezentacja projektów założeń systemu szkolnictwa wyższego Ustawa 2.0, przygotowane przez trzy zespoły ekspertów wyłonione w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego to główny cel konferencji, która odbędzie się 1 marca 2017 r. o godz. 15:00 w Auli Głównej PW.
62. turniej „O Szablę Wołodyjowskiego”
Ponad stu czołowych szermierzy z dwudziestu pięciu krajów, w tym Polacy, powalczy w Warszawie po raz 62. „O Szablę Wołodyjowskiego”. Gala finałowa turnieju zostanie rozegrana w Dużej Auli w Gmachu Głównym PW.
Seminarium naukowe WIP-WZ PW
Wydział Inżynierii Produkcji PW oraz Wydział Zarządzania PW zapraszają na seminarium „International transfer of the Japanese-style management and Production systems: Hybrid factories in Six continents”, które poprowadzi prof. Tetsuo ABO z Uniwersytetu Tokijskiego.
Weź udział w IV edycji Nocy Robotów PIAP
Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów (PIAP) zachęca do wzięcia udziału w IV edycji Nocy Robotów, która odbędzie się w czerwcu br. Zgłoszenia udziału można nadsyłać do 31 marca 2017 r. Udział w imprezie dla uczelni publicznych jest bezpłatny.
V Konferencja NKN „Doskonałość naukowa - jak równać do najlepszych”
„Doskonałość naukowa - jak równać do najlepszych” to tytuł piątej już konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki (NKN). Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-24 lutego 2017 r. w Poznaniu.
Narodowy Kongres Nauki - cykl konferencji
2017 rok będzie przełomowy dla polskiej nauki. Powstanie projekt nowej ustawy Prawa o szkolnictwie wyższym. Wypracowaniu rozwiązań i krytycznej analizie projektu służy Narodowy Kongres Nauki wraz z poprzedzającym go cyklem 9 konferencji programowych.